Zabranjena javna okupljanja, prekinuta nastava, Mitropolija obustavila litije * Gardašević uhapšen zbog lažne garancije za hotel „As” * Damira Mandića zbog ćutanja nagradili slobodnim danima * Službenik zatvora švercovao 150 kila marihuane? * Crna Gora da izručuje kriminalce * Šampionat prekinut * Turoperatori otkazuju aranžmane, hoteli se zatvaraju

– Milo je u velikoj panci čim mi nudi „dogovor“.

Gdje su ljudi najsigurniji od ptičjeg gripa?
U Pirotu - tamo ne možeš ništa da dobiješ.

Sreli se Huso i Haso: „Gdje si? Šta ima?”
- Ma išao sam do kioska da kupim srećku grebalicu, i nećeš vjerovati, izgrebao sam auto!
- Stvarno!?
- Da, od banderu, kad sam izlazio sa parkinga!

Sport - datum: 2020-03-13 LIGA EVROPE - OSMINA FINALA
Siguran u Lincu - Hari Megvajer (Man J) - Foto: Foto: UEFA Junajted i Bazel završili posao
Bila je ovo gostujuća noć u osmini finala Lige Evrope - samo je u Istanbulu domaćin odbranio svoj teren. Postignuto je 18 pogodaka na šest mečeva - zbog koronavirusa odloženi su dueli Sevilja - Roma i Inter - Hetafe.
Najubjedljiviju pobjedu večeri ostvario je Mančester Junajted. Đavoli su bili izuzetno raspoloženi u Lincu gdje su jednostavno demolirali ekipu LASK-a postigavši pet golova. Pet igrača se upisivalo u strijelce a seriju golova otvorio je Odion Igalo već u 20. minutu. Igalo je generalno odigrao odličnu utakmicu - osim pogotka bio je i asistent kod jednog. Seriju golova Crveni Đavoli nastavili su u drugom poluvremenu kada su bili znatno raspoloženiji. Danijel Džejms je povećao prednost - to je bio njegov prvi pogodak za Junajted u svim takmičenjima još od 31. avgusta protiv Sautemptona. Strijelci su bili još Mata, Pereira ali i Mejson Grinvud koji je, pet minuta nmakon što je ušao u igru, pogodio gol LASK-a.
Najveće iznenađenje napravio je sastav Bazela koji je ostvario ubjedljiv trijumf u Frankfurtu. Agonija Ajntrahta iz Bundeslige gdje nije pobijedio već sedam utakmica, nastavljena je kroz Ligu Evrope, pa će prošlosezonski polufinalista ovog takmičenja u ovoj godini, već u osmini finala najvjerovatnije završiti takmičenje.
Kampo je donio prednost gostima u 27. minutu, U drugom poluvremenu još dva pogotka za predstavnika Švajcarske - Bua je povisio u 73, a konačan rezultat postavio je Fraj, pet minuta prije isteka regularnog dijela.
Bašakšehir je iskoristio prednost domaćeg terena. U Istanbulu je predstavnik Turske sa 1:0 savladao ekipu FK Kopenhagena, a gol odluke postigao je Edin Višća u 88. minutu sa bijele tačke. Bosanskohercegovački reprezentativac dokazao je da je ubjedljivo najbolji igrač ovog tima - sada je postigao šest golova na devet mečeva u ovoj sezoni Lige Evrope.
Mnogo neizvjesnije bilo je u mečevima koji su se igrali u kasnijem terminu
U Volfsburgu je bilo vrlo interesantno u duelu Vukova i prvaka Ukrajine, sastava Šahtjara. Gosti su bili bolji rival u prvom poluvremenu, poveli su preko Žunior Moraeša i imali su priliku da tu prednost dupliraju - šest minuta kasnije penal je Kovalenku odbranio Koen Kastels. Domaćin je nešto bolje lice pokazao u finišu prvog dijela meča - stigao je do penala ali je Vud Vigorst šutirao preko gola. Ipak, izjednačenje je stiglo početkom drugog poluvremena - američki internacionalac Džon Bruks odlično je skočio i zakucao loptu iza leđa Pjatova. No, Rudari su imali odgovor - Markos je, nakon slobodnog udarca Patrika i odbrane Kastelsa smjestio loptu u mrežu domaćih.
Obraz njemačkih predstavnika u prvim mečevima osmine finala Lige Evrope osvjetlao je Bajer iz Leverkuzena. Farmaceuti su u Glazgovu savladali ekipu Rendžersa. U finišu prvog poluvremena Kai Haverc je realizovao penal za goste - to je bio njegov treći pogodak u tri utakmice ovog takmičenja. Vođstvo ekipe iz Leverkuzena uvećao je Arangiz a potvrdio Bejli u samom finišu..
U Atini je bilo nagovještaja da bi Olimpjakos, poslije Arsenala, mogao da šokira još jednog premijerligaša - Jusef El Arabi je ućutkao London, pogodio je i protiv Vulvsa ali je reakcija gostiju bila vrlo brza. Neto je izjednačio.

Rezultati i strijelci:
LASK - Mančester J 0:5 (Igalo 20, Džejms 58, Mata 82, Grinvud 90+2, Pereira 90+3), Ajntraht F - Bazel 0:3 (Kampo 27, Bua 73, Fraj 85), Bašakšehir - FK Kopenhagen 1:0 (Višća 88 p), Olimpiakos - Vulverhempton 1:1 (El Arabi 54 - Neto 67), Rendžers - Bajer L 1:3 (Edmundson 75 - Haverc 37p, Arangiz 67, Bejli 88), Volfsburg - Šahtjar 1:2 (Bruks 48 - Žunior Moraeš 17, Markos A 73)